Każdy chrześcijanin doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że życie zgodnie z przykazaniami jakie dał nam sam Bóg Ojciec jest sposobem na to, by uzyskać wieczne zbawienie tuż po naszych ostatnich dniach. Życie wolne od grzechu powinno być czymś, do czego każdy z nas dąży. Ono zagwarantuje nam bowiem spotkanie z samym Stwórcą na naszej ostatniej drodze do Królestwa Niebieskiego. Niemniej jednak cała społeczność katolicka co chwila wystawiana jest na próbę. Okazuje się bowiem, że musimy stawiać czoło pokusom, które czekają na nas dosłownie na każdym kroku. Nawet najsilniejszy z nas może w pewnym momencie mieć chwilę załamania. Wobec tego grzechu nie da się uniknąć, ale właśnie dlatego został nam podarowany sakrament spowiedzi świętej. Jak często jednak powinniśmy z niego korzystać?

Spowiedź święta- sakrament oczyszczenia duszy z grzechu

Sakrament spowiedzi świętej został nam podarowany nie bez powodu. Nawet Bóg Ojciec doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że życie chrześcijanina i przykładnego katolika nie zawsze będzie wyjątkowo proste. Pokusy czyhają bowiem na nas na każdym kroku, a walka z nimi często kończy się naszą porażką. Z pewnością każdy z nas w takim momencie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że czujemy się przytłoczeni i wyjątkowo niekomfortowo. Życie w grzechu jest bowiem wyjątkowo ciężkie i często samodzielnie nie możemy tego ciężaru unieść.

Właśnie dlatego powinniśmy korzystać z sakramentu spowiedzi świętej. Wówczas nasze grzechy możemy powierzyć kapłanowi, który pośredniczy pomiędzy nami, a Bogiem Ojcem w naszej rozmowie. Kapłani słuchają naszych grzechów, a dodatkowo proszą w naszym imieniu Boga Ojca o wybaczenie. Znając jego miłosierdzie jednak możemy być pewni, że Bóg Ojciec odpuści nam nasze grzechy, a pokuta zadana nam podczas sakramentu spowiedzi, ma pomóc nam odebrać cenną lekcję, by więcej nie trwać w grzechu i unikać pokus, które mogą na nas czekać dokładnie w każdym zakątku. Właśnie dlatego, sakrament spowiedzi świętej jest niezwykle istotny dla każdego z nas.

Jak często powinniśmy się spowiadać?

Nie da się ukryć, że sakrament spowiedzi świętej jest całkowicie dobrowolny. Nie ma więc ograniczeń co do tego, ile razy dane nam zostało prawo do tego, by oczyścić się z grzechu. Kapłani zalecają jednak, by zdecydować się na sakrament spowiedzi świętej co najmniej raz- dwa razy w miesiącu. Wówczas utrzymamy czystość duszy i umysłu, a także będziemy mogli przyjmować Ciało Chrystusa podczas sakramentu świętego. Niemniej jednak my sami- jako chrześcijanie i katolicy- doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, kiedy jest dobry moment na sakrament spowiedzi świętej. Powinniśmy więc korzystać z niego tak często, jak tylko czujemy taką potrzebę. Jeśli grzechy zaczynają nam ciążyć i czujmy się przytłoczeni ciężarem naszych win. Wówczas sakrament spowiedzi pozwoli nam rozpocząć kolejny etap naszego życia, tym razem w całkowitej czystości i pełnej wolności od grzechu. Spowiadajmy się więc tak często, jak tylko czujemy na to potrzebę i chcemy zadbać o życie w pełnej wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.